SMART CITY

Verejné osvetlenie

Verejné osvetlenie bolo donedávna najmä nákladovou položkou v mestskom rozpočte. Vďaka rozvoju technológie sa nezávislá elektrická sieť v meste spolu so stĺpmi stáva vysoko hodnotným strategickým aktívom. Inteligentné osvetlenie v meste má za cieľ dosiahnuť predovšetkým efektivitu a úsporu na osvetlení. 

 

SMART CITY

Inteligentný stĺp

Potrebné riešenie je aj inteligentný stĺp, ktorý okrem ostatných svietidiel umožňuje mať na stĺpci umiestnený kamerový systém, WiFi Access point, Sensor kvality ovzdušia, verejný rozhlas, digitálny informačný panel, SOS tlačidlo pre zavolanie pomoci, elektro nabíjačky pre elektromobily. 

 

Najmodernejšia technológia

Ako to funguje?

Pre jednotlivé zóny je možné definovať časové plány a pravidlá pre plnú automatizáciu systému na základe času alebo senzora jasu slnečného svetla. Nové smart lampy sú diaľkovo bezdrôtovo spínané nezávisle jedna od druhej a elektrická sieť tak zostáva pod napätím po celý deň. Z osvetľovacieho bodu sa tak stáva zdroj energie pre množstvo smart prvkov, ktoré sa na stĺpe priamo nachádzajú. 

 

Pre lepší život v meste

Pre občana

Lepšie svetelné podmienky pri prechádzaní tmavými uličkami zvýšia bezpečnosť v uliciach mesta, zároveň vďaka inteligentnému stĺpu sa celý systém lámp stane pomocníkom nie len v noci, ale aj cez deň. 

 

Pre jednoduchšiu prácu

Pre samosprávu

Výrazné ušetrenie finančných prostriedkov v rozpočte, zvýšenie bezpečnosti a využitie potenciálu stĺpov pri budovaní inteligentného mesta, ktoré slúži svojim občanom. 

 

Všetko pod kontrolou

Riadiaci softvér

Riadiaci softvér Smart City portal je platformou, ktorá poskytuje jeden centralizovaný nástroj pre manažment, analýzu, vyhodnocovanie a monitorovanie celého inteligentného ekosystému v meste. Dané informácie sa tiež automatizovane posielajú na komunikačné kanály, aby sa informácie dostali v reálnom čase k občanom. 

 

V rámci osvetlenia slúži systém ako nástroj pre správu a konfiguráciu parametrov jednotlivých modulov, napr. nastavenie časov verejného osvetlenia v celom meste, na ulici, alebo pre konkrétne svietidlo nad prechodom, pri škole alebo kostole.  Systém zároveň analyzuje stav svietidiel a vie ovládať ďalšie prvky, ktoré sú umiestnené na stĺpe.

 

ANTIK SMART POULIČNÉ OSVETLENIE

Produktový rad

ANTIK SMART POULIČNÉ OSVETLENIE

Produktový rad

ATK-LIT-90a

ATK-LIT-90b

ATK-LIT-99

ATK-LIT-101

ATK-LIT-101A

ATK-LIT-180

ATK-LIT-230

ATK-LIT-260

ATK-LIT-260F

ATK-LIT-290D

ATK-LIT-290E

ATK-LIT-290f

ATK-LIT-400A

ATK-LIT-400B

ATK-LIT-420

ATK-LIT-500a

ATK-LIT-500b

ATK-LIT-500c

ATK-LIT-600a

ATK-LIT-600B

ATK-LIT-600mini

ATK-LIT-900b

Váš partner pre inovácie

Kontaktujte nás

Radi sa s Vami porozprávame, poradíme, ukážeme riešenia v praxi a vytvoríme Vám ponuku na mieru.

Tel: +421 553 062 264

E-mail: smart@antik.sk