SMART CITY

Mobilný asistent občana

Postupne všetko prechádza do smartfónov. Sú nedoddeliteľnou súčasťou nášho života. Je potrebné, aby samospráva budovala spojenie s občanom aj prostredníctvom mobilného zariadenia. Webovú stránku je možné responzívne otvoriť aj v mobilnom telefóne, ale mobilná aplikácia je rýchlejšia, sú v nej len vybrané témy, ktoré využije občan v teréne, umožňuje informovať a aktívne komunikovať každodenne s občanom. Je potrebné budovať tento nástroj spojenia s občanom čím skôr. 

 

 

Spojenie informácií, komunikácie a dopravy

Každodenný pomocník pre občana

Aktuálne funkcie našej aplikácie

Aktuality mesta

Oznamy mesta a organizácií v meste

Podujatia s online rezerváciou

Rezervácia termínu na úrad

Životné situácie

Ankety a prieskumy

100% overenie a vytvorenie identity občana

Dokumenty, tlačivá, platenie daní a poplatkov

Participatívny rozpočet

Nahlás podnet

Kúpa lístka na dopravu

Nájdenie a aktivácia zdieľanej dopravy

Nájdenie parkovacieho miesta

Kúpa lístka na parkovanie

Nabíjacie stanice

Stav dopravy

Mestská karta

Upozornenie pred zlým počasím

Stav a vývoz odpadu

Stav energií

Komunikácia s úradom

Live kamery

Susedská burza

Počasie

SOS kontakty

Ciele mobilnej aplikácie

Prehľadnosť

Prostredie aplikácie je vytvorené prehľadne tak, aby sa v nej vedeľ občan prirodzene orienotvať. Na úvode sú zobrazené aktuálne dynamické informácie o diani v meste ako aktuality, podujatia, doprava, či oznamy. Všetky časti nájde občan v bočnom menu a dostane sa ku každej informácií do troch klikov. Pre zvýšenie prehľadnosti má každá časť aj svoj filter, alebo vlastný vyhľadávač.

 

Ciele mobilnej aplikácie

Informovanosť

Aplikácia slúži na informovanie občanov o aktualitách v meste, podujatiach s online rezerváciou, nájdtu si tam oznamy mesta, možnosti na výlety v meste a okolí, pohotovostné kontakty a životné situácie. 

 

 

Ciele mobilnej aplikácie

Komunikácia a e-občan

Budujte si aktívny vzťah s občanom a dajte mu zaujímavé funkcie pre komunikáciu s Vami, aby svoj názor nepísal na sociálne siete, ale povedal to priamo Vám. Môže sa vyjadorvať k anketám, napísať priamo Vám svoj názor k projektom či témam, hlasovať za participatívny rozpočet, napísať zamestnancovi mesta, či nahlásiť podnet na zlepšenie. 

 

Aplikácia vie na 100% verifikovať občana cez službu e-občan. Vďaka tomu môže vypĺňať elektronicky cez aplikáciu dokumenty a tlačivá, bez potreby ísť na úrad. Systém Vás upozorní na Vaše dane a poplatky, ktoré môžete cez jeden klik priamo v aplikácií zaplatiť. 

 

Ciele mobilnej aplikácie

Každodenný pomocník

Služby, ktoré pomôžu občaonvi každý deň bude mať vo svojom vrecku vždy pri sebe. V mestskej aplikácií si nájde zaujímavé smart funkcie, ako online rezervácie služieb, môže si kúpiť lístok na verejnú dopravu, vídí voľné parkovacie miesta s navigáciou a možnosťou si zakúpiť lístok na parkovanie, vidí zdieľanú dopravu, ktorú si vie aktivovať, vidí stav dopravy v meste, odstávky a poruchy v meste, vidí akuálny stav počasia, môže si pozrieť online kamery, alebo stav naplnenosti smetných košov a plán ich zberu. Súčasťou aplikácie je aj možnosť platenia cez mobilný telefón technológiou NFC v rámci systému mestskej karty.

 

Najmodernejšia technológia

Ako to funguje?

Systém mobilnej aplikácie je postavený na najmodernejších progresívnych technológiach, ktoré používa napríklad aj Facebook. Dáta sa do aplikácie ťahajú autmaticky z administrácie, ktorú používa aj webový portál a city light, alebo z externých informačných systémov mesta. Dáta sa do aplikácie sťahujú v reálnom čase, niektoré sa v aplikácií aj ukladajú, a tak aplikácia vie fungovať aj v offline režíme.

 

 

Pre lepší život v meste

Pre občana

Občan získa informácie o živote v meste, získa aktívne spojenie, kde sa vie jedným klikom interaktívne zapojiť do tém v jeho meste, či nahlásiť podnet na zlepšenie. Nastavi si témy, ktoré ho zaujímajú a k ním bude dostávať pushnotifikácie. Zároveň pomocou unikátnych smart funkcií bude jeho živoť jednoduchší. Celé mesto bude mať vo svojm vrecku.

 

Pre jednoduchšiu prácu

Pre samosprávu

Majte aktívne spojenie s občanom nie len v tedy, keď príde na webový portál, ale každý deň a ponúknite mu zaujímavé funkcie pre každodenný život. Všetky dáta sa dostávajú do mobilnej aplikácie automaticky, bez potreby napĺňať ďalší systém zamestnancom. Začnite si budovať digitálne spojenie s občanom už dnes.

 

 

VŠETKO POD KONTROLOU

Riadiaci softvér

Na informovanosť a komunikáciu s občanmi Vám stačí jeden nástroj. Administrácia obsahuje 27 častí, kde sú definované konkrétne polia pre danú sekciu, ktoré je potrebné vyplniť, vyklikať, alebo pridať prílohu, či iný parameter a dané dáta sa vykreslia v reánom čase v niekoľkých miestach na webovom portáli, v mobilnej aplikácií, city light, elektronickej úradnej tabuli, televízií a podobne. Jednotlivé sekcie mestského úradu a organizácie, ktoré spravujú svoju časť systému vidia len svoje časti, ktoré môžu vytvárať a upravovať. Všetky zmeny sa v systéme logujú a ukladujú. 

 

Moduly sú plne prepojené s našimi Antik systémami, aby občanovi priniesli zaujímavé funkcie a zároveň sú kompatibilné aj s externými informačnými systémami ako Corageo, Lomtec, Invipo, Odkazprestarostu, Softip a Lepšia obec. Tak isto je systém prepojený na UPVS.

 

Váš partner pre inovácie

Kontaktujte nás

Radi sa s Vami porozprávame, poradíme, ukážeme riešenia v praxi a vytvoríme Vám ponuku na mieru.

Tel: +421 553 062 264

E-mail: smart@antik.sk