SMART CITY

Mobilný asistent občana

Postupne všetko prechádza do smartfónov. Sú nedoddeliteľnou súčasťou nášho života. Je potrebné, aby samospráva budovala spojenie s občanom aj prostredníctvom mobilného zariadenia. Webovú stránku je možné responzívne otvoriť aj v mobilnom telefóne, ale mobilná aplikácia je rýchlejšia, sú v nej len vybrané témy, ktoré využije občan v teréne, umožňuje informovať a aktívne komunikovať každodenne s občanom. Je potrebné budovať tento nástroj spojenia s občanom čím skôr. 

 

 

Market Sectors

Každodenný pomocník pre občana

Aktuálne funkcie našej aplikácie

Aktuality mesta

Oznamy mesta a organizácií v meste

Podujatia s online rezerváciou

Rezervácia termínu na úrad

Životné situácie

Ankety a prieskumy

Identita občana

Participatívny rozpočet

Susedská burza

Nahlás podnet

Kúpa lístka na dopravu

Nájdenie a aktivácia zdieľanej dopravy

Nájdenie parkovacieho miesta

Kúpa lístka na parkovanie

Nabíjacie stanice

Stav dopravy

Mestská karta

Upozornenie pred zlým počasím

Stav a vývoz odpadu

Stav energií

SOS kontakty

Live kamery

Dane a poplatky

Počasie

Komunikácia s úradom

Ciele mobilnej aplikácie

Prehľadnosť

Prostredie aplikácie je vytvorené prehľadne tak, aby sa v nej vedeľ občan prirodzene orienotvať. Na úvode sú zobrazené aktuálne dynamické informácie o diani v meste ako aktuality, podujatia, doprava, či oznamy. Všetky časti nájde občan v bočnom menu a dostane sa ku každej informácií do troch klikov. Pre zvýšenie prehľadnosti má každá časť aj svoj filter, alebo vlastný vyhľadávač.

 

Ciele mobilnej aplikácie

Informovanosť

Aplikácia slúži na informovanie občanov o aktualitách v meste, podujatiach s online rezerváciou, nájdtu si tam oznamy mesta, možnosti na výlety v meste a okolí, pohotovostné kontakty a životné situácie. 

 

 

Ciele mobilnej aplikácie

Komunikácia

Budujte si aktívny vzťah s občanom a dajte mu zaujímavé funkcie pre komunikáciu s Vami, aby svoj názor nepísal na sociálne siete, ale povedal to priamo Vám. Môže sa vyjadorvať k anketám, napísať priamo Vám svoj názor k projektom či témam, hlasovať za participatívny rozpočet, napísať zamestnancovi mesta, či nahlásiť podnet na zlepšenie. 

 

Ciele mobilnej aplikácie

Každodenný pomocník

Služby, ktoré pomôžu občaonvi každý deň bude mať vo svojom vrecku vždy pri sebe. V mestskej aplikácií si nájde zaujímavé smart funkcie, ako online rezervácie služieb, môže si kúpiť lístok na verejnú dopravu, vídí voľné parkovacie miesta s navigáciou a možnosťou si zakúpiť lístok na parkovanie, vidí zdieľanú dopravu, ktorú si vie aktivovať, vidí stav dopravy v meste, odstávky a poruchy v meste, vidí akuálny stav počasia, môže si pozrieť online kamery, alebo stav naplnenosti smetných košov a plán ich zberu. Súčasťou aplikácie je aj možnosť platenia cez mobilný telefón technológiou NFC v rámci systému mestskej karty.

 

Najmodernejšia technológia

Ako to funguje?

Systém mobilnej aplikácie je postavený na najmodernejších progresívnych technológiach, ktoré používa napríklad aj Facebook. Dáta sa do aplikácie ťahajú autmaticky z administrácie, ktorú používa aj webový portál a city light, alebo z externých informačných systémov mesta. Dáta sa do aplikácie sťahujú v reálnom čase, niektoré sa v aplikácií aj ukladajú, a tak aplikácia vie fungovať aj v offline režíme.

 

 

Pre lepší život v meste

Pre občana

Občan získa informácie o živote v meste, získa aktívne spojenie, kde sa vie jedným klikom interaktívne zapojiť do tém v jeho meste, či nahlásiť podnet na zlepšenie. Nastavi si témy, ktoré ho zaujímajú a k ním bude dostávať pushnotifikácie. Zároveň pomocou unikátnych smart funkcií bude jeho živoť jednoduchší. Celé mesto bude mať vo svojm vrecku.

 

Pre jednoduchšiu prácu

Pre samosprávu

Majte aktívne spojenie s občanom nie len v tedy, keď príde na webový portál, ale každý deň a ponúknite mu zaujímavé funkcie pre každodenný život. Všetky dáta sa dostávajú do mobilnej aplikácie automaticky, bez potreby napĺňať ďalší systém zamestnancom. Začnite si budovať digitálne spojenie s občanom už dnes.

 

 

VŠETKO POD KONTROLOU

Riadiaci softvér

Na informovanosť a komunikáciu s občanmi Vám stačí jeden nástroj. Administrácia obsahuje 27 častí, kde sú definované konkrétne polia pre danú sekciu, ktoré je potrebné vyplniť, vyklikať, alebo pridať prílohu, či iný parameter a dané dáta sa vykreslia v reánom čase v niekoľkých miestach na webovom portáli, v mobilnej aplikácií, city light, elektronickej úradnej tabuli, televízií a podobne. Jednotlivé sekcie mestského úradu a organizácie, ktoré spravujú svoju časť systému vidia len svoje časti, ktoré môžu vytvárať a upravovať. Všetky zmeny sa v systéme logujú a ukladujú. 

 

Moduly sú plne prepojené s našimi Antik systémami, aby občanovi priniesli zaujímavé funkcie a zároveň sú kompatibilné aj s externými informačnými systémami ako Corageo, Lomtec, Invipo, Odkazprestarostu, Softip a Lepšia obec. Tak isto je systém prepojený na UPVS.

 

Váš partner pre inovácie

Kontaktujte nás

Radi sa s Vami porozprávame, poradíme, ukážeme riešenia v praxi a vytvoríme Vám ponuku na mieru.

Tel: +421 553 062 264

E-mail: smart@antik.sk