SMART CITY

Dopravná situácia

Monitoring dopravných uzlov pomocou inteligentného kamerového systému a senzorov umiestnených vo vozovke dokáže identifikovať aktuálnu dopravnú situáciu a prejazdnosť ciest. Pre občanov a návštevníkov mesta, systém poskytuje kompletné informácie o dopravnej situácii v meste na mape, v reálnom čase.

 

Najmodernejšia technológia

Ako to funguje?

Systém štatisticky vyhodnocuje a poskytuje informácie z každej lokality v meste. Systém dokáže identifikovať pre jednotlivé lokality kam sa vozidlá presúvajú, po akých trasách a v akých časoch. Pomocou štatistík so systému je možné identifikovať, ktoré trasy a v akom čase sú najviac vyťažené, kam sa ľudia a v akom čase najviac presúvajú. Informácie spracováva softvér, do ktorého má pristup mesto, ale aj napríklad dopravný podnik, či polícia. Všetky dopravné informácie sú vizualizované na webe a v mobilnej aplikácie mesta.

 

Pre lepší život v meste

Pre občana

Občan má k dispozícií aktuálne informácie o stave dopravy v meste s možnosťou výberu najvhodnejšej trasy pre svoju cestu.

 

Pre jednoduchšiu prácu

Pre samosprávu

Pre samosprávy poskytuje štatistické informácie o prejazdnosti jednotlivých ciest a uzlov. Štatistiky počtu tranzitných vozidiel, ktoré cez mesto len prechádzajú, a ktoré trasy sú najviac využívané pre tranzitnú dopravu. 

 

VŠETKO POD KONTROLOU

Riadiaci softvér

Riadiaci softvér Smart City portal je platformou, ktorá poskytuje jeden centralizovaný nástroj pre manažment, analýzu, vyhodnocovanie a monitorovanie celého inteligentného ekosystému v meste. Dané informácie sa tiež automatizovane posielajú na komunikačné kanály, aby sa informácie dostali v reálnom čase k občanom. 

 

V rámci dopravnej situácie systém systém zobrazuje štatistický stav jednotlivých cestných uzlov. Dané štatistiky vie mesto využiť pre lepšie plánovanie a informovanie občanov o aktuálnom stave. 

Váš partner pre inovácie

Kontaktujte nás

Radi sa s Vami porozprávame, poradíme, ukážeme riešenia v praxi a vytvoríme Vám ponuku na mieru.

Tel: +421 553 062 264

E-mail: smart@antik.sk